Różnice w lakiernictwie samochodowym

Z usług lakiernika samochodowego trzeba skorzystać jeśli zajdzie potrzeba wyremontowania, wymodelowania czy odnowienia karoserii samochodu lub położenia nowego lakieru. Na rynku warsztatów lakierniczych nie brak, nie każdy jednak oferuje tak samo wysoki poziom usług. Jak więc znaleźć specjalistów w swojej dziedzinie?

Jak wybrać dobrego lakiernika samochodowego?

Lakiernik samochodowy powinien korzystać z jak najnowocześniejszego parku maszynowego oraz sprzętu. Warto o to zapytać więc już na wstępie. Podstawą powinna być bezpyłowa kabina lakiernicza oraz promienniki podczerwieni. Oprócz wyposażenia kluczową rolę odgrywa również doświadczenie, kwalifikacje oraz umiejętności pracowników warsztatu lakierniczego. Ciężko to na początku rozpoznać, warto więc popytać o opinie w tej materii znajomych czy przyjaciół. Opinii o danym specjaliście można także poszukać w Internecie na różnego rodzaju forach tematycznych czy portalach internetowych. Wielu lakierników w tym momencie posiada już własne, profesjonalnie przygotowane strony www, na których można obejrzeć fotografie przedstawiające dotychczasowe realizacje.

Istotną kwestią jest jak zawsze też odległość. Najlepiej jeśli warsztat zlokalizowany będzie niedaleko miejsca zamieszkania, wówczas nie trzeba będzie zbyt daleko jeździć w celu oddania samochodu do naprawy i jego odbioru. Nie bez znaczenia jest również cena oferowanych usług.

Oferta usług lakierniczych

Lakiernicy oferują swoim klientom różnorodne usługi. Korzystają w pracy m.i.n z kabin lakierniczych, w których mieszczą się auta o określonych wymiarach. W warsztacie lakierniczym można odnowić kolor lakieru, zmienić go, a także odnowić wybrane elementy karoserii. Niektórzy lakiernicy oferują też lakierowanie artystyczne, dzięki którym każdy samochód będzie wyglądał wyjątkowo. Na to rozwiązanie najczęściej decydują się zwolennicy tuningu optycznego. Poza tym nowoczesne warsztaty komputerowo dobierają kolorystykę lakierów oraz usuwają żywicę i inne trudne do usunięcia zanieczyszczenia z lakieru pojazdów. Niekiedy w parze z usługami lakierniczymi idą także usługi blacharskie (warsztaty blacharsko-lakiernicze). Zawody blacharza i lakiernika samochodowego doskonale się bowiem uzupełniają.

Zapraszamy do kontaktu i wyceny usług blacharskich i lakierniczych.