Jak wykonać renowację skóry w samochodzie

Jeżeli chcą mieć Państwo piękną i zadbaną tapicerkę samochodową, to należy pamiętać o odpowiednim czyszczeniu i profesjonalnej pielęgnacji. Jeżeli posiadają Państwo tapicerkę skórzaną, to renowacja skór na pewno będzie przydatna. W FastServ zajmujemy się kompleksową renowacją tapicerki samochodowej, dlatego też jeżeli nie czujecie się na siłach, aby samodzielnie pozbyć się wszelkich przetarć, to zapraszamy z korzystania z naszej oferty.

Tapicerka samochodowa niestety ma to do siebie, że jeżeli jest nieprawidłowo pielęgnowana to z biegiem czasu traci swoją elastyczność przez co bardzo szybko pęka. Jeżeli nie będziemy odpowiednio dbać o naszą tapicerkę, to lakier wierzchni będzie szybko się wycierał i dochodzić będzie do częstych przetarć skóry. Na szczęście wszystkie te uszkodzenia możemy naprawić.

Najważniejszą rzeczą przy renowacji skóry jest jej odpowiednie odtłuszczenie. Tutaj najlepiej sprawdzą się odpowiednie narzędzia, w tym profesjonalne środki, których używamy w naszym zakładzie. Pamiętać musimy o tym, że od dokładnego odtłuszczania tapicerski skórzanej zależeć będzie tak naprawdę trwałość naszej całej pracy, dlatego też musimy być przy tym bardzo dokładni.

Bardzo ważną rolą jest również uzupełnianie wszelkich ubytków. Jeżeli na naszej tapicerce skórzanej znajdziemy załamania, albo pęknięcia, to należy je szybko uzupełnić przy pomocy specjalnej płynnej skóry. Na rynku znajdziemy masę znakomitych szpachli do skóry, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych większych problemów z naprawą pęknięć i wszelkich ubytków. Po nałożeniu szpachli nie możemy zapomnieć również o szlifowaniu i dokładnym wyrównaniu powierzchni.

Ostatnim bardzo ważnym krokiem jest dokładne nałożenie farby bazowej. Najlepiej jest farbę bazową, za pomocą zwykłej gąbki delikatnie wcierać w malowaną skórę. Przy nakładaniu pierwszej warstwy nie powinnyśmy przejmować się słabym kryciem. Ważne jest natomiast to, aby nakładać kilkanaście bardzo cienkich warstw.